Deze witte variant ziet er op de eerste blik niet uit als peper. Toch laat de typerende scherpe smaak er geen misverstand over bestaan. Rijpe bessen van de peperplant worden geweekt in water. Daardoor weekt de buitenste laag van de peperbes los en blijft de witte peperkorrel over. Deze wordt gedroogd. Witte peper is wat scherper en aromatischer dan zwarte peper.
Witte peper wordt veel gebruikt in de Oost-Aziatische keuken voor tal van gerechten zoals bouillons, noedelsoepen en wokgerechten. In de Westerse keuken wordt het veelal gebruikt voor witte sauzen zoals bechamelsaus en aardappelgerechten zoals aardappelpuree. Naast dat het zwarte puntjes in deze gerechten voorkomt is de smaak van de witte peper ook passender. Maal de peper telkens vers. Combineert goed met
nootmuskaat, citroen en
gember.
Ingrediënten
Witte Peper*. *Uit biologische landbouw.
Allergie informatie
Dit product bevat geen allergenen.
Overig
Volledig plantaardig.
Gebruik
Bewaar koel en droog. Kijk, ruik en proef voor je voedsel weggooit. Dit product is vaak nog goed na de houdbaarheidsdatum.
Leverancier
Sonnentor Kräuterhandelsgesellschaft GmbH, Sprögnitz 10, Großgöttfritz, Oostenrijk.
Herkomst
Witte peper [Sri Lanka]. Verpakt in Oostenrijk.
Verpakking
Papier [6 g], cellulose plastic [2 g]. Het zakje is thuis composteerbaar en binnen 42 dagen onder optimale omstandigheden opgelost.
Suiker en zout
Aan dit product is 0 g suiker en 0 g zout per 100 gram toegevoegd. Bevat alleen van nature aanwezige suikers en van nature aanwezig zout.
Sonnentor koopt rechtstreeks in bij boeren wereldwijd, zonder tussenkomst van handelaren. Dit voorkomt speculatie en garandeert dat boeren een eerlijke prijs ontvangen. Het Oostenrijkse bedrijf biedt hen zekerheid door langdurige samenwerkingen aan te gaan. Dankzij deze directe handel weet Sonnentor precies waar de kruiden en specerijen vandaan komen: goudsbloem van familie Schmidt uit Oostenrijk, appelmunt van familie Cordes uit Noord-Duitsland en peper van familie Ayo uit Tanzania. Sonnentor streeft ernaar je te verrassen met een breed assortiment kruidenproducten en innovatieve ideeën, waarbij de hoogste kwaliteit vooropstaat. De kruiden worden zorgvuldig geoogst op het juiste moment en langzaam gedroogd bij temperaturen onder de 40°C. Bovendien worden alle grondstoffen in het laboratorium getest op meer dan 500 mogelijke residuen.