Biologische berglinzen.
hartige linzenbinnen 25 minuten te bereiden
lekker voor o.a. salades en stoofpottenmaar ook zo als bijgerecht
23 g eiwittenper 100 gram
geteeld in Turkijeverpakt in Duitsland
Biologische berglinzen
Biologische berglinzen met een hartige smaak. Berglinzen zijn snel te bereiden zonder weken.
Spoel de linzen af. Laat de linzen koken in 200 ml water per 100 gram linzen. Laat 20 minuten sudderen. Zout na het koken. Bereid ongeveer 75 gram gedroogde berglinzen per persoon.
Daarom MorgenLand
Het Duitse MorgenLand is opgericht in 1979 en heeft zich ontwikkeld tot specialist op het gebied van gedroogd fruit en noten. MorgenLand staat voor de beste kwaliteit, dit kan men garanderen door de snelle verwerking, de grondige kwaliteitscontrole en de MorgenLand projecten. In vele landen zoals Burkina Faso, Turkije en Zuid-Afrika heeft MorgenLand projecten opgezet. In nauwe samenwerking met lokale boeren worden in deze landen bijvoorbeeld mango's, zure kersen en macadamianoten geteeld. Ook het inkomen van de boer gaat er door deze projecten op vooruit. MorgenLand koopt producten zo dichtbij mogelijk in, MorgenLand biedt dus geen lijnzaad uit China of India, maar uit Polen.
Wat kun je met berglinzen?
Bijgerecht
Vanwege de hartige smaak zijn berglinzen lekker om zo als bijgerecht te eten.
Groentegerechten
Lekker in combinatie met gekookte, gewokte of gegrilde groente.
Salades
Lekker voor salades zoals een salade met rucola, tomaat, feta en avocado.
Stoofpotten
Te gebruiken voor linzen stoofpotten.
Een goede aanvulling op je eetpatroon
Peulvruchten zijn een goede aanvulling op je eetpatroon vanwege het relatief hoge gehalte eiwitten, vezels, ijzer en andere nuttige voedingsstoffen. Daarom adviseert het Voedingscentrum om elke week peulvruchten te eten. Door de voedingswaarden zijn peulvruchten ook uitermate geschikt als vervanger van vlees in vele gerechten.
Productdata
Ingrediënten
100% Gedroogde Berglinzen*.
*Uit gecontroleerde biologische teelt.
Allergenen
Bevat mogelijk sporen van gluten, noten, pinda en sesam.
Vrij van
Zonder toegevoegde suikers (dit product bevat van nature aanwezige suikers) en toegevoegd zout. Veganistisch.
Leverancier
EgeSun GmbH
Lübkemannstraße 7
Oyten, Duitsland
Herkomst
Geteeld in Turkije en verpakt in Duitsland.
Verpakking
5 g plastic | 1 g papieren etiket
Voedingswaarden
per 100 gram gedroogde linzen
Energie | 1437 kJ / 340 kCal |
Vetten | 0,5 gram |
- waarvan verzadigd | 0,1 gram |
- waarvan onverzadigd | 0,4 gram |
Koolhydraten | 54 gram |
- waarvan suikers | 0,5 gram |
- waarvan van nature aanwezig | 0,5 gram |
Vezels | 15 gram |
Eiwitten | 23 gram |
Zout | 0,02 gram |
- waarvan van nature aanwezig | 0,02 gram |
Nutri-Score
Keurmerken
EU BiologischDE-ÖKO-001 | Niet-EU-Landbouw